Vabilo na novinarsko konferenco ob mednarodnem dnevu invalidov, 3.12.2021

Center za medicinsko rehabilitacijo (CMR) Zdravstvenega doma dr. Adolfa Drolca (ZD) Maribor v sodelovanju z Zvezo za šport invalidov Slovenije – Slovenskim paralimpijskim komitejem (Zveza ŠIS-SPK), organizira ob mednarodnem dnevu invalidov novinarsko konferenco in prikaz dela s pacienti za novinarje. Novinarska konferenca bo v petek, 3. decembra, ob 11. uri, v atriju Centra za medicinsko rehabilitacijo, Ulica talcev 5, Maribor. Govorci na novinarski konferenci bodo: • prim. doc. dr. Jernej Završnik, dr. med., spec., direktor ZD Maribor • Alen Pavlec, dipl. fiziot., vodja fizioterapije CMR ZD Maribor • Damijan Lazar, predsednik Zveze ŠIS-SPK • Anej Doplihar, športnik parakolesar, 9. mesto na OI v Tokiu Po novinarski konferenci bo sledil prikaz dela s pacientom za novinarje (poudarek na športni rehabilitaciji invalidov). Prikaz bodo izvedli fizioterapevti s pacienti v prostorih fizioterapije CMR. Alen Pavlec, dipl. fiziot., vodja fizioterapije CMR ZD Maribor: »Ob mednarodnem dnevu invalidov želimo opozoriti na potrebo po specifični obravnavi, ki jo nujno potrebujejo in kot primer dobre prakse izpostaviti sodelovanje Centra za medicinsko rehabilitacijo ZD Maribor in Zveze za šport invalidov Slovenije – Slovenskega paraolimpijskega komiteja. Svojo življenjsko zgodbo bo predstavil tudi znani paraolimpijski kolesar«.