NAROČANJE NA CEPLJENJE PROTI COVID 19

Spoštovani, v Zdravstvenem domu dr. A. Drolca Maribor se lahko prijavite za cepljenje proti COVID 19. Občani se lahko za cepljenje proti COVID 19 prijavijo: - na elektronskem naslovu https://prizdravniku.si/#/vrsta/07883/475 vnese se naslednje podatke : ZZZS št. zavarovanca, datum rojstva, kontaktno mobilno telefonsko številko in elektronski naslov (ki pa ni obvezen) Pomembno: (Preko spletne aplikacije se lahko prijavijo pacienti, za katere obstajajo podatki v lokalnem informacijskem sistemu. To so pacienti, ki imajo izbranega osebnega zdravnika v ZD-MB in tisti, ki so v obdobju zadnjih nekaj let opravili v ZD-MB kakršnokoli zdravstveno storitev ali preiskavo.) - preko epošte: cepljenje.covid@zd-mb.si - od 7. do 15. ure na telefonski številki 02/ 22 86 200, nato izberejo številko 1. Ko bomo prejeli cepivo, bomo cepljenje izvedli po kriterijih, ki jih je izdalo Ministrstvo za zdravje in sicer: 1. skupina - starostna skupina 80 in več let; 2. skupina - starostna skupina 70 let in več; 3. skupina - starostna skupina 60 let in več; 4. skupina - kronični bolniki, ki imajo večje tveganje za težji potek bolezni in skupine zaposlenih v zaščiti in reševanju; 5. skupina – ostala populacija O terminih cepljenja bomo občane obveščali preko SMS sporočila, medijev in spletne strani Zdravstvenega doma dr. Adolfa Drolca Maribor. Časovni potek cepljenja je odvisen od števila prejetih odmerkov cepiva s strani Ministrstva za zdravje. Prosimo vas, da spremljajte aktualna navodila. ODPOVED TERMINA ZA CEPLJENJE PROTI COVID-19 V kolikor ste se že naročili in obstaja razlog, da se cepljenja ne boste udeležili, nam to nemudoma sporočite na telefonsko številko 02/2286200 – izberite številko 2 med 7.00 in 15.00 uro ali nam javite na elektronski naslov odpoved.covid@zd-mb.si , da lahko vaš odmerek cepiva dobi naslednji pacient v čakalni vrsti za cepljenje. Hvala za razumevanje.