Aktualno

BREZPLAČNO MNOŽIČNO TESTIRANJE S HITRIMI TESTI NA COVID19 V MESTNI OBČINI MARIBOR

V organizaciji Zdravstvenega doma dr. A. Drolca Maribor se nadaljuje množično brezplačno testiranje s hitrimi testi na COVID19 za občane Mestne občine Maribor. Testiranje poteka vsak dan med delovnikom od 7.30 do 14.30 ure na lokaciji Zdravstvenega doma dr. Adolfa Drolca, Partizanska cesta 14 a, pritličje. Občanke in občani, ki se želijo testirati, morajo s seboj imeti kartico zdravstvenega zavarovanja. Da bi preprečili gnečo in zmanjšali čas čakanja na testiranje, naprošamo občane, da upoštevajo urnik ABECEDNE VRSTE na termin testiranja, ki je povezan s prvo črko priimka posameznega občana. ABECEDNI URNIK: 7.30 – 8.30 ure A B C Č D 8.30 – 9.30 ure E F G H I 10.30 – 11.30 ure J K L M N 11.30 – 12.30 ure O P R S Š 13.30 – 14.30 ure T U V Z Ž Na odvzem brisa se ni treba posebej naročati. Poudarjamo, da je brezplačno testiranje namenjeno vsem občanom, ki nimajo bolezenskih znakov, ki bi kazali na morebitno okužbo s Covid19. V primeru suma na okužbo vas naprošamo, da kontaktirate osebnega izbranega zdravnika. Naprošamo vas, da upoštevate vse predpisane zaščitne ukrepe in varnostno razdaljo.

ZD MARIBOR ORGANIZIRA BREZPLAČNO MNOŽIČNO TESTIRANJE V OBČINAH USTANOVITELJICAH

V organizaciji Zdravstvenega doma dr. A. Drolca Maribor bo potekalo množično brezplačno testiranje s hitrimi testi na COVID-19 v občinah ustanoviteljicah. Urnik in lokacije testiranj: V sredo, 27. 1. 2021 od 7.30 do 9.30 ure: - OBČINA PESNICA: Kulturni dom Pesnica, Pesnica pri Mariboru 41, Pesnica V sredo, 27. 1. 2021 od 7.30 do 9.30 ure: - OBČINA DUPLEK: Kulturni dom Dvorjane, Dvorjane 38, Duplek V sredo, 27. 1. 2021 od 11. do 13. ure: - OBČINA STARŠE: Dnevni center aktivnosti, Loka 16 c, Starše V četrtek, 28. 1. 2021 od 7.30 do 9.30 ure: - OBČINA KUNGOTA: Hiša vseh generacij Kungota, Zg. Kungota 5, Zg. Kungota V četrtek, 28. 1. 2021 od 7.30 do 9.30 ure: - OBČINA HOČE-SLIVNICA: Kulturni dom Hoče, Pohorska cesta 15, Hoče V četrtek, 28. 1. 2021 od 11.00 do 13.00 ure: - OBČINA MIKLAVŽ NA DRAVSKEM POLJU: Kulturni dom, Cesta v Rogozo 11, 2204 Miklavž na Dravskem polju V četrtek, 28. 1. 2021 od 11.00 do 13.00 ure: - OBČINA RAČE-FRAM: Gasilski dom Rače, Ptujska cesta 15, Rače V petek, 29. 1. 2021 od 8.00 do 12.00 ure: - OBČINA RUŠE, LOVRENC NA POHORJU IN SELNICA OB DRAVI: Športni park Ruše, Šolska ulica 17, Ruše Občanke in občani, ki se želijo testirati, morajo s seboj imeti osebni dokument ali kartico zdravstvenega zavarovanja. Na odvzem brisa se ni treba posebej naročati. Poudarjamo, da je brezplačno testiranje namenjeno vsem občanom, ki nimajo bolezenskih znakov, ki bi kazali na morebitno okužbo s Covid-19. V primeru suma na okužbo vas naprošamo, da kontaktirate osebnega izbranega zdravnika. Naprošamo vas, da upoštevate vse predpisane zaščitne ukrepe in varnostno razdaljo.

NAROČANJE NA CEPLJENJE PROTI COVID 19

Spoštovani, v Zdravstvenem domu dr. A. Drolca Maribor se lahko prijavite za cepljenje proti COVID 19. Občani se lahko za cepljenje proti COVID 19 prijavijo: - na elektronskem naslovu https://prizdravniku.si/#/vrsta/07883/475 vnese se naslednje podatke : ZZZS št. zavarovanca, datum rojstva, kontaktno mobilno telefonsko številko in elektronski naslov (ki pa ni obvezen) Pomembno: (Preko spletne aplikacije se lahko prijavijo pacienti, za katere obstajajo podatki v lokalnem informacijskem sistemu. To so pacienti, ki imajo izbranega osebnega zdravnika v ZD-MB in tisti, ki so v obdobju zadnjih nekaj let opravili v ZD-MB kakršnokoli zdravstveno storitev ali preiskavo.) - preko epošte: cepljenje.covid@zd-mb.si - od 7. do 15. ure na telefonski številki 02/ 22 86 200, nato izberejo številko 1. Ko bomo prejeli cepivo, bomo cepljenje izvedli po kriterijih, ki jih je izdalo Ministrstvo za zdravje in sicer: 1. skupina - starostna skupina 80 in več let; 2. skupina - starostna skupina 70 let in več; 3. skupina - starostna skupina 60 let in več; 4. skupina - kronični bolniki, ki imajo večje tveganje za težji potek bolezni in skupine zaposlenih v zaščiti in reševanju; 5. skupina – ostala populacija O terminih cepljenja bomo občane obveščali preko SMS sporočila, medijev in spletne strani Zdravstvenega doma dr. Adolfa Drolca Maribor. Časovni potek cepljenja je odvisen od števila prejetih odmerkov cepiva s strani Ministrstva za zdravje. Prosimo vas, da spremljajte aktualna navodila. ODPOVED TERMINA ZA CEPLJENJE PROTI COVID-19 V kolikor ste se že naročili in obstaja razlog, da se cepljenja ne boste udeležili, nam to nemudoma sporočite na telefonsko številko 02/2286200 – izberite številko 2 med 7.00 in 15.00 uro ali nam javite na elektronski naslov odpoved.covid@zd-mb.si , da lahko vaš odmerek cepiva dobi naslednji pacient v čakalni vrsti za cepljenje. Hvala za razumevanje.

Seznam vseh obvestil