AMBULANTA ZA UZ VRATNIH ARTERIJ

Ambulanta se od 27.9.2021 nahaja na DVORAKOVI ULICI 5, 2000 MARIBOR (Bivša stavba Centra za socialno delo, poleg Knjižnice Tabor).

Ordinacijski čas:

Ambulanta dela predvidoma v ponedeljek, torek in sreda od 15.00 - 21.00 in v četrtek od 14.45 – 21.00.

Naročanje :

Ob naročilu vas vpišemo v čakalno vrsto. Po vpisu v čakalno vrsto vas bomo pisno obvestili o točnem datumu in uri pregleda.

Vpis v čakalno vrsto (naročanje) je možno na naslednje načine:

• Po telefonu  030 640 717  vsako sredo od 15.00 – 18.00,
  • Osebno: oddaja napotnice v nabiralnik, ki je pri glavnem vhodu v stavbo
  • Po pošti na naslov: ZD Maribor, Ambulanta za UZ vratnih žil, Dvorakova ulica 5, 2000 Maribor.

Pooblaščene osebe za čakalni seznam:

Ines Portenšlager, dipl.m.s. (030 640 717, uzvratniharterij.jezdarska@zd-mb.si)

Zdravnik:

Jožef Magdič, dr. med. spec. nevrologije

Najkrajša čakalna doba:

napotitev pod ZELO HITRO: 12 dni

napotitev pod HITRO: 19 dni
napotitev pod REDNO: 26 dni

Obvestila za paciente:

• Ker naša ambulanta, ni redna ambulanta (ne dela vsak dan), ne sprejemamo naročil pod stopnjo nujnosti NUJNO.
  • Na pregled v nevrološki ambulanti za UZ vratnih žil se je potrebno obvezno predhodno naročiti
  • Na pregled prinesite zdravstveno kartico in morebitne predhodne izvide v zvezi z UZ vratnih arterij
  • Po novem pravilniku, lahko naročen termin odpoveste enkrat, vendar najpozneje 10 dni pred naročenim terminom ali po telefonu, ali po elektronski pošti ali pisno po pošti. Vsaj 10 dni pred terminom pacient prejme opozorilo o posledicah neupravičene odsotnosti. Posledica neupravičene odsotnosti je, da se Vas ponovno lahko naroči šele čez 3 mesece.
  • 15 dni pred preiskavo Vas bomo pisno obvestili o datumu UZ preiskave.