Ambulanta se nahaja v Zdravstveni postaji Tabor, na Jezdarski ul. 10. Vhod je s strani Žitne ulice. V bližini stavbe se nahaja Fakulteta za zdravstvene vede, Srednja zdravstvena šola in II. Gimnazija.

Ordinacijski čas:
Ker ambulanta ni redna, ni rednega ordinacijskega časa, ambulanta deluje 2 – 3 x  na mesec v  popoldanskem času.
Ambulanta dela  v ponedeljek, torek ali sreda od 15.00 – 21.00 ure.

Naročanje :
Nevrološka  ambulanta – EMG  ni redna ambulanta (ne dela vsak dan) zato vas ob naročilu vpišemo v čakalno vrsto. Po vpisu v čakalno vrsto vas bomo pisno obvestili o točnem datumu in uri pregleda. Vpis v čakalno vrsto (naročanje) je možno na naslednje načine:
-    Po telefonu  051 394 548  vsak četrtek od 12.30 – 14.30,
-    Po e – pošti emg.jezdarska@zd-mb.si,
-    Osebno: oddaja napotnice v nabiralnik pri ambulanti,
-    Po pošti na naslov: ZD Maribor, Ambulanta EMG, Jezdarska ul.10 Maribor.

Odgovorne osebne za naročanje:
-    Kim Merhar (051 394 548, emg.jezdarska@zd-mb.si)

V kolikor se  strinjate s čakalno dobo in bi pregled želeli opraviti pri nas, vas  prosimo, da zraven napotnice pošljete oz. oddate v nabiralnih  še podpisano soglasje (pridobite ga s klikom na modri tekst)   Soglasje o čakanju nad dopustno čakalno dobo.
Hvala za razumevanje.

Zdravnica:
Lidija Žitnik, dr. med., spec. nevrologije

Čakalna doba:
napotitev pod HITRO 97 dni
napotitev pod REDNO 177 dni

Obvestila za paciente:
•    Ker naša ambulanta, ni redna ambulanta (ne dela vsak dan), ne sprejemamo naročil pod stopnjo nujnosti NUJNO.
•    Po novem pravilniku, lahko naročen termin odpoveste enkrat, vendar najpozneje 10 dni pred naročenim terminom ali po telefonu, ali po elektronski pošti ali pisno po pošti. Vsaj 10 dni pred terminom pacient prejme opozorilo o posledicah neupravičene odsotnosti. Posledica neupravičene odsotnosti je, da se Vas ponovno lahko naroči šele čez 3 mesece.
•    Za naročanje na preiskavo je potrebno oddati napotnico v poštni nabiralnik, ki je na steni EMG ambulante.
•    15 dni pred preiskavo Vas bomo pisno obvestili o datumu EMG preiskave.
•    Zaradi povečanega števila prijav se je podaljšala čakalna doba.